BEZPIECZNA ENERGIA

W zeszłym roku odbyło się spotkanie uczniów klas 3 gimnazjum z przedstawicielem Zakładu Energetycznego pod nazwą 'Bezpieczna Energia’. Poniżej przypominam te spotkanie oraz proszę w komentarzach o odpowiedź na pytanie: czy chcecie kontynuować ten cykl spotkań w roku bieżącym?

W środę 28 maja na 6 lekcji odbyła się prezentacja firmy Energia PRO dla trzecich klas gimnazjum. Wszyscy bardzo chętnie przybyli do klasy nr 23 zwabieni słowami pana Rozmysłowicza „będą nagrody!”. Prezentacja przestrzegła nas wszystkich, nieodpowiedzialnych szesnastolatków o tym jakie wielkie niebezpieczeństwa powoduje prąd elektryczny, bardzo drastyczne sceny uświadomiły nam, że głupie zabawy jak wchodzenie na słupy wysokiego napięcia, nie mają sensu i mogą zniszczyć nasze życie już w tak młodym wieku. Zostały nam przypomniane wszystkie czynności jakie powinniśmy wykonać gdy coś się stanie (przede wszystkim musimy zadzwonić pod numer alarmowy Pogotowia Elektrycznego 991 i pod żadnym pozorem nie dotykamy i nie próbujemy odciągnąć od urządzenia człowieka rażonego prądem).

Zostały nam przypomniane zdarzenia, jakie stały się w naszej okolicy, jak na przykład historia chłopaka z Kamiennej Góry, który na polu nadepnął na przewód leżący na ziemi i od tamtego czasu jest bez nóg. Takich przypadków jest bardzo dużo, więc uważajmy i pamiętajmy że prąd elektryczny to wielka siła.

Ta prezentacja to świetna przestroga przed wakacjami, a co do nagród, to było bardzo trudno, rywalizacja była zacięta i ma być rozegrana dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpis: rit2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.